36_20240623_194510.jpg

Nejmenší házenkáři úspěšně ukončili sezonu

Červen byl pro naše nejmenší plný turnajů. Minižáci ukončili sezonu turnajem MEGAMINI, kde se mohli utkat s týmy z větší dálky jako například z Německa. Týden na to přípravka odehrála poslední turnaj v Lovosicích. Do poslední chvíle hrdě bojovali. Celkový pohled na turnaj přinesl, trenér minižáků a přípravky, David Kudrhalt níže.

MEGAMINI

Na začátek bychom rádi řekli, že to byl herně nejlepší turnaj 6+1 za celou sezónu. Na to, že jsme s přípravou na tak těžký a kvalitně obsazený turnaj, začali měsíc před jeho zahájením, děti podali výborné výkony. Ten měsíc jsme makali, děti chodily na tréninky a snažily jsme se do nich dostat to podstatné a naučit je základní věci a pohyby, abychom byli schopni turnaj odehrát. Upřímně jsme nečekali, že to dopadne takhle dobře. Oba dva týmy se každým dnem na turnaji zlepšovali a postupně jsme se do toho dostávali, až z toho nakonec bylo krásné 14. místo. Ale umístění není pro nás to nejdůležitější, my jsme jako trenéři spokojení s výkonem, který děti podaly. Samozřejmě je stále co zlepšovat a pořád makat, ale pro většinu to jsou zkušenosti do budoucna a velice kvalitní příprava na velkou házenou. Jen nepřestat a pokračovat dál v takovém nasazení. Takže herně to byl vydařený turnaj po všech stránkách a my jsme s výkonem dětí naprosto spokojení.

Navíc musíme vyzdvihnout atmosféru kolem. Podpora od rodičů a vytvoření takového zážitku pro děti, bylo naprosto vynikající a i společné posezení a utužovaní vztahů… prostě máme úžasnou komunitu a jen doufám, že se na házené budeme dále potkávat a užívat si každé chvíle a podporovat děti v tom co je baví.

LOVOSICKÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK 

V sobotu jsme se zúčastnili prvního ročníku letního Lovosického turnaje přípravek. Celkem se přihlásilo 12 družstev, které se rozdělily do dvou skupiny. Podle umístění ve skupině se poté hrál zápas o celkové umístění. Ve skupině jsme odehráli celkem 5 utkání… z toho 4 vítězství a 1 prohra, následný zápas o celkové 3. místo se nám také nepodařil, ale skončili jsme v TOP 4 a to je veliký úspěch. Jsme spokojeni s tím, jak děti k turnaji celkově přistoupily. Na všech bylo vidět odhodlání každý zápas vyhrát, byly vidět emoce a herní výkon tomu odpovídali. Děti bojovaly, hráli s nadšením a šli si za svým cílem. Bohužel nám to o malý kousek uteklo a po konci posledního zápasu bylo vidět, že je to všechny mrzí. My jsme ale rádi, že ty emoce tam byly, jelikož na hřišti děti odevzdaly maximum. Víme, na čem máme máknout a třeba se nám to podaří příští rok. Teď nás čekají prázdniny, tak si na chvíli od házené odpočineme a pak se na to zase s plnou chutí vrhneme a budeme makat dál.