34_20240525_005037.jpg

Zhodnocení MLŽ, sezony 2023/2024

Mladším žákům skončila sezona. Vedli si velice dobře. Pohled na celou sezonu níže.

Tým během sezony byl doplňován mini žáky, a to hlavně kvůli důvodu menšího počtu hráčů, avšak během sezony, díky náboru, přicházely do mladších žáků postupně nové děti.

Podzimní část sezóny:

Celkem jsme odehráli 5 turnajů v rámci Ligy Libereckého a Královéhradeckého kraje. Nastupovali jsme proti týmům z Liberce, Náchodu, Jičína, Dvora Králové a České Lípy. Skončili jsme na 4. místě kousek za Libercem celkem odehráno 20 utkání, 18 bodů.

Dále jsme se zúčastnili dvou víkendových turnajů, první v Lovosicích a druhý v Mostě, dohromady asi

dalších 12 utkání v obou turnajích jsme skončili kolem středu výsledkové listiny. Během podzimní části jsme mohli především opřít o naši základní sestavu, která pravidelně nastupovala a tým MLŽ táhla v utkáních. Ostatní hráči, kteří byli méně zkušení, jsme se snažili zapojovat průběžně do zápasů, tak aby si začali zvykat na "velkou házenou".

Na tréninku jsme se snažili soustředit hlavně na rozvoj v individuálních činnostech např. správné držení ruky, správné náběhy, rychlé protiútoky, hra jeden na jednoho. Nově byla každé úterý zapojena i kondiční příprava.

V zimní „přestávce“ jsme se účastnili 2x házenkářského desetiboje, kde jsme si ověřili naše dovednosti v jednotlivých disciplínách. Účastnili jsme se dvou přípravných turnajů, v Liberci a v Bělé pod Bezdězem. V Bělé pod Bezdězem jsme skončili na 1. místě.

Jarní část sezóny:

V jarní části jsme hráli soutěž třech krajů: Libereckého, Královehradeckého a Ústeckého ve skupině B.

Nastupovali jsme proti týmům z Mostu, Loun, Děčínu, České Lípě a Dvoru Králové. Skončili jsme na výborném druhém místě, krůček za týmem z Loun, celkem odehráno 20 utkání, 29 bodů. Jarní část se hrála na výsledkové druhé poločasy, v 1. poločase byla tedy možnost dát více prostoru nováčkům na pozicích, na kterých normálně nehrají.

Náš tým byl více stabilizovaný a jarní část odehrálo 16 dětí. Do pole jsme vytáhli z brány našeho brankáře Honzu Kudrhalta, ukázal se jako velmi platný hráč a svým pohybem potrápil spoustu soupeřů. Měli jsme i vetší prostor ke střídání a rozprostření tlaku mezi více hráčů než na podzim. V bráně se střídali dva brankáři nově Matyáš Lukeš a ještě věkem minižák Nicolas Golman.

Oba brankáři se zápas od zápasu zlepšovali a to i díky tomu, že jsme se více věnovali brankářům během tréninku. Jsem rádi také za naše nováčky, kteří se dokázali rychle zapracovat do týmu. Kromě soutěže jsme se také zúčastnili největšího turnaje v Evropě: Prague Handbal CUP 2024. Tento turnaj má velmi vysokou úroveň a zahráli jsme si i proti zahraničním týmům. Obrovská zkušenost pro naše hráče.

Celkově se sezónou jsme za trenérský tým spokojeni.

Trenéři: Martin Tyl, Hynek Rybák a kondiční trenér Jaroslav Tomášek.

HRÁČ/STARTY/BRANKY: Filip Tyl 37/125, Martin Nešpor 37/59, Hynek Rybák 37/55, Pavel Dostál 33/54, Jan Kuba 37/44, Jan Kudrhalt 34/27, Jakub žemlička 37/18, Lukáš Chyba 30/6, Eliška Plecitá 29/3, Nicolas Golman 33/2, Petr Peter 14/1, Jakubů Pavel 18/0, Matyáš Lukeš 28/0, Jonáš Duba 14/0, Matěj Dvořák 22/0, Martin Staněk 7/0, Petr Schwarz 11/0, Jan Mach 4/0, Schwarz Jan 4/0.